Ślub w liczbach: wszystko, co musisz wiedzieć

Ślub w liczbach: wszystko, co musisz wiedzieć

Ślub w liczbach: wszystko, co musisz wiedzieć

Film ze ślubu

Czas

Każdy filmowiec, podobnie jak fotograf ma swoje upodobania co do pracy i doświadczenia wynikające z konieczności ich trwania. Standardowym czasem pracy jest etatowe 12 godzin i 3 godziny na plener ślubny. – Wszystko zależy tak naprawdę od scenariusza dnia ślubu. Im więcej punktów i atrakcji w samym programie wesela, tym więcej czasu spędzam na weseluJeśli scenariusz jest dość typowy, tzn. atrakcje kończą się tuż po skromnych oczepinach, to chętnie wychodzę tuż po nich. Staram się jednak być świadkiem wszystkich ważnych elementów, więc oczywistym jest, że dzień pracy zaczynam od przygotowań.

Jednak podobnie jak w fotografii, również w filmie jest miejsce na plener. – Im dłużej Para Młoda zwleka z plenerem, tym mniej zapału mają do jego realizacji. Ja najbardziej lubię plenery w górach. To kwestia dojazdu, często godziny wejścia pod górę i dopiero wtedy można zacząć sesję, który trwa kolejne 3 godziny. Dla mnie to 5 godzin dodatkowej pracy, która jest dopiero wstępem do montażu.

Pieniądze

Film ślubny kosztuje często dużo więcej niż sama fotografia. Oczywiście można znaleźć filmowców, którzy ze swoim filmem zmieszczą się w budżecie 3 tysięcy. Jednak przyjęło się, że średnia i rozsądna cena w Polsce za film ślubny to ok. 6 tysięcy złotych.

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial